TC, Amed’de bir çocuğu darp ederek ters kelepçeyle gözaltına aldı
Türk devleti polisi Amed’de yüzükoyun yere yatırdıkları bir çocuğa ters kelepçe takarak gözaltına aldı.
![TC, Amed’de bir çocuğu darp ederek ters kelepçeyle gözaltına aldı](https://hawarnews.com/tr/uploads/images/202012/120228_tc-amedde-bir-cocugu-darp-ederek-ters-kelepceyle-gozaltina-aldi.png)
Amed’in Bağlar ilçesinin Kaynartepe Mahallesi Nükhet Coşkun Caddesi’nde 15-16 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir çocuk, faşist TC polisi tarafından yüzükoyun yere yatırılarak darp edildi. Çocuk daha sonra ters kelepçelenerek gözaltına alındı.
Yaşanan olay, çevrede bulunanlar tarafından telefonla kaydedildi. Görüntülerde, polisin bir çocuğu yere yatırarak, ters kelepçe taktığı görülüyor. 15-16 yaşında olduğu tahmin edilen çocuk, polisler tarafından emniyete götürüldü.
(zd)