Lêlûn Uluslararası Film Festivali’nde gösterilecek filmler belli oldu

Avrîn Sinema Komünü tarafından, Şehba’daki Serdem ve Berxwedan kamplarında düzenlenecek olan Lêlûn Uluslararası Film Festivali’nde gösterime sunulacak filmler duyuruldu.

Lêlûn Film Festivali yarın başlıyor. Şehba’daki Serdem ve Berxwedan kamplarında düzenlenecek olan festivalde gösterilecek filmler de belli oldu.

Festivalin hazırlıklarını yapan Avrîn Sinema Komünü, Efrîn’deki Çağın Direnişi’nin birinci aşamasının devam ettiği 58 güne ithafen 2 bin 200 film arasından kısa ve uzun metrajlı 58 film seçti. Festivalde Almanya, Slovenya, Afganistan, Irak, İrlanda, Venezuela, Danimarka, Avustralya, Lübnan, Macaristan, Şili, Malta, Fransa, İspanya, İtalya, Türkiye, Hindistan, Çin, Yunanistan, Ürdün, Azerbaycan, Tunus, Fas, İran, Başurê Kürdistan ve Rojava-Kuzey ve Doğu Suriye’den filmler yarışacak.

Festivalde gösterilecek filmler ve yönetmenlerinin isimleri şöyle:

General Dream, Yönetmen Dave Lojekt Linda Hecquet,

Funamentalism, Yönetmen Mitja Mancek

Elephant Bird, Yönetmen Mesûd Suhêlî

Best Pirze, Yönetmen Government Employee

Hangman, Yönetmen Joseph Fuller

Lionverse, Yönetmen Hayden Chun Mok

Mision H2o, Yönetmen Alvaro Caceres

Song Sparrow, Yönetmen Rarzaneh Omidvarnia

Irony, Yönetmen Radheya Jegatheva

The Red Mountain, Yönetmen Kemal Harb

Finding Bees, Yönetmen Milan Jurkovvic Zsolt Poroszka Magyar

A.D.A.M, Yönetmen Pablo Roldan

The Eyes of The Artist, Yönetmen Hirstijan Kostovski

Azadî, Yönetmen Ersin Çelik

Têla Cilan, Yönetmen Mehmûd Çaqmaqî

Beware The Wolf, Yönetmen Julie Rembauville

Electric, Yönetmen Francois Guen

Mime Your Manners, Yönetmen Karte Namowic Skyler Porras

The 1%, Yönetmen Gustavo Coletti

The Long Night Of Imaginiation, Yönetmen Samuael Sebastian

The Same Story, Yönetmen Ivan Molina Jimenez

Above The Knee, Yönetmen Labib Ezzat

Barzakh, Yönetmen Hüseyin Hüsam

Narions Like You, Yönetmen Rami El Gabry

Spinning top, Yönetmen Mohammed S. Jouri

Gry The Sky, Yönetmen Shahram Kadir

Orange Man Dreams, Yönetmen Shirin Jahani

Dis-play, Yönetmen Adrian Ricci

Faceboom - La Grande Pioggia, Yönetmen Massimo Fanelli

Return, Yönetmen Selman Deniz

Husu!, Yönetmen Nursel Doğan

Step, Yönetmen Ajay Praksh Ghogare

Corona-End of The World, Yönetmen Dushyant Kapoor

Keep Your First Purpose, Yönetmen Mai Erdan

Handshake Yönetmen Katerina Sigal

Under The Shadows, Yönetmen Sumay Berekat

Winged Miracle, Yönetmen Zahera Mirrza

WITH..OUT, Yönetmen Habuert Bak Piotr Kusal Lantona

Toujane, Yönetmen Khemaıs (Kamo) Hmadı

CV, Yönetmen Abdelfattah Serrari

Ghost Of Spacetime, Yönetmen Karım Tajouaout

Ber bi Rojê, Yönetmen Zîlan Silêman.

White Fish Season, Yönetmen Ghorban Najafı

SAHIN, Yönetmen Salar Tehrani

Zhırleh, Yönetmen Bahar Ronahi

Narges Mast ji, Yönetmen Jalaleddın Dorrı

Lowest Floor ji, Yönetmen Omedeza Kherkahah

Password, Yönetmen Hassan Mokhtarı

Mountaın, Yönetmen Teymour Ghaderı

The Castle, Yönetmen Saba Ghsemi

Thıs Side Other Side, Yönetmen Lida Fazili

The Tumor Yönetmen Javad Kanjı

Play Wıth Pain, Yönetmen Hamed Shyesteh

Finish, Yönetmen Saeed Naghavıan

AS, AD, S OLIVE TREE, Yönetmen Ahmad Zayery

Command, Yönetmen Farshid Abdi

The Old Man And The Sınger, Yönetmen Amir Osnalou

Strawberries, Yönetmen Manos Karystinos

(cj)

ANHA


Diğer Haberler